Za svobodu, spravedlnost a solidaritu - nová kniha k dějinám sociální demokracie

 

Poslední systematické dějiny sociální demokracie vyšly na konci roku 1938 pod názvem Revoluce práce. Jejich autorem je významný sociálně demokratický politik první republiky, mimo jiné dlouholetý předseda prvorepublikového Senátu František Soukup. Jde o knižní dějiny první a s ohledem na dobu vydání už cenzurované.

Naše ambice nebyla tak olbřímí jako ta Soukupova. Jsme ale rádi, že vám můžeme nabídnout knížku "Za svobodu, spravedlnost a solidaritu. Dějiny sociální demokracie v českých zemích" (Praha 2016, 111 s.).

Spoluprací autorů z okruhu Masarykovy demokratické akademie, Masarykova ústavu a Archivu AV ČR, Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR a Friedrich-Ebert-Stiftung vznikl základní přehled dějin sociální demokracie na českém území od poloviny devatenáctého století do nástupu vlády Bohuslava Sobotky začátkem roku 2014. Kniha má bohatý obrazový doprovod a kromě češtiny obsahuje i kompletní text v angličtině a němčině.

Knihu můžete objednat za 100 Kč + poštovné na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

   

Fotogalerie

Banners