Kateřina Smejkalová: Není sdílení jako sdílení

Služby typu Uberu nebo Airbnb, segment souhrnně nazývaný sharing economy, se vezou na vlně sympatií pro sdílení v reakci na doznívající krizi. Tváří se jako antikapitalistická alternativa, přitom přináší další prekarizaci práce a daňové úniky.

 

...celý článek

Jan Gruber: Debata o dobré společnosti

V západní Evropě se již několik let vede debata o dobré společnosti, která se snaží najít cestu z krize, v níž se nacházejí levicové politické subjekty. Friedrich-Ebert-Stiftung na toto téma uspořádala v Praze kulatý stůl.

 

...celý článek

Patrik Eichler: Czech Social Democracy And The Good Society Debate

Příspěvek Patrika Eichlera z kulatého stolu Debata o dobré společnosti ve střední Evropě: Dobrá společnost – po krachu, který se skutečnil v Budapešti 18.-19. dubna 2013 publikoval on-line časopis Social Europe Journal, nejvýznamnější on-line periodikum evropské sociálně demokratické debaty. Příspěvek pod názvem Czech Social Democracy And The Good Society Debate si můžete přečíst pod uvedeným odkazem.

Lukáš Jelínek: Deset životů v jednom - Valtr Komárek

Kdybychom nebyli malou zemí uprostřed střední Evropy, prala by se o možnost zfilmovat jeho život ta nejprestižnější hollywoodská studia. Valtr Komárek totiž absolvoval pestrý život nejen po intelektuální stránce, ale doslova, fyzicky. Vždy, když se někde objevilo jeho jméno, mne napadlo, jedná-li se o stejného muže z dekády minulé, předminulé, předpředminulé… A stále to byl on, svůj, hladící i provokující, člověk, kterého chvíli bezmezně obdivujete a chvíli na něj dštíte oheň a síru.

...celý článek

Vítězslav Sommer: Text k semináři „Kam jsme pokročili ve studiu totality?"

Publikujeme příspěvek historika dr. Vítězslava Sommera napsaný pro účastníky semináře "Kam jsme pokročili ve studiu totality?", který jsme uspořádali v pondělí 8. dubna v Poslanecké sněmovně PČR.

...celý článek

   

Fotogalerie

Banners

PSA